وبلاگ

کابل پروفیباس

رتبه بندی این مطلب از نگاه کاربران:
5/5
کابل پروفیباس Profibus

کابل های پروفیباس Profibus، کابل های صنعتی هستند که برای سیستم های اتوماسیون صنعتی برای اتصال سریع فیلدباس های صنعتی به کار برده می شوند. این کابل ها عملکرد انتقال الکتریکی عالی برای سیستم های صنعتی ایجاد کرده و برنامه های کاربردی برای دستگاه های غیر متمرکز جانبی و اتوماسیون ارایه می دهند.

کابل پروفیباس چیست و چگونه کار می کنند؟

Profibus از طریق یک پروتکل سریالی ارتباط که در پشت آن ماشین آلات پیچیده قرار گرفته اند، ارتباط برقرار می کند. این پروتکل به سیستم کمک می کند تا داده ها را به طور قابل اعتماد به محیط صنعتی منتقل کند و طراحی پیام، دسترسی به شبکه و کنترل خطا را تعریف می کند. تراشه های موجود در کابل پروفیباس باعث هماهنگی کل سیستم می شود.

کابل پروفیباس

چرا کابل پروفیباس؟

Profibus ها میدان های ارتباطی گسترده ای را بین سنسورها ایجاد می کنند که باعث می شود سیستم های کنترلی بتوانند به بهترین نحو کار خود را انجام دهند. دستورات انتقالی توسط سیستم پروفیباس باعث ارتباطی پیچیده میان سیستم اتوماسیون صنعتی، فرایند صنایع، تولید و… می شود. اکثر تولید کنندگان PLC، ابزار دقیق، درایو و سنسور از کابل های پروفیباس برای انتقل داده استفاده می کنند.

بررسی اتصال Profibus

بهترین راه برای بررسی فیزیکی کابل پروفیباس استفاده از تستر BT200 زیمنس است. این تستر شکستگی کابل، جابجایی احتمالی کابل ها و خروجی داده انتقالی را آزمایش و محاسبه می کند. تستر پروفیاس با کد فنی 6ES7181-0AA01-0AA0 توسط شرکت عرش کنترل برنا تامین می گردد.

6ES7181-0AA01-0AA0

6ES7181-0AA01-0AA0

نحوه تهیه کابل پروفیباس

شرکت عرش کنترل برنا با نام تجاری گروه صنعتی عرش سال هاست فعالیت خود را در زمینه تامین و عرضه انواع مختلف کابل پروفیباس آغاز نموده و سابقه درخشانی در ارایه محصولات اصل به انواع شرکت های صنعتی و تولیدی کشور قبیل کارخانه های فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز و… ایجاد نموده است. جهت تهیه محصول و یا مشاوره رایگان می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

سبد بررسی
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول